Tipy na výlet?

Okolí

Okolí Sv. Petaru je plné míst, které stojí za to navštívit.

Ostrovy 

Sv. Petar je ideální starovní pozice k objevování okolních ostrovů, jako jsou Pašman, Ugljan, Kornati, Dugi Otok, Vrgada a desítky dalších, větších či menších ostrovů s překrásnými zátokami. Půjčovny lodí všech velikostí i pohonů jsou v Zadaru, Sukošanu, Sv. Filip i Jakov, Turanj, Biograd...

IMG_20200627_110541.jpg

IMG_20200627_110038.jpg

DSC_6393.JPG

DSC_6398.JPG

Zadar

Zadar je chorvatské město, které se nachází v severní části Dalmácie. Svojí rozlohou a počtem obyvatel se řadí mezi jedno z největších chorvatských měst. Je to malebné starobylé středomořské město, turistické a kulturní centrum regionu. Původní část města leží na nízkém poloostrově. V zadaru najdete veliké množstí historických památek a atrakcí.

Kostel Donat

Narodni trg Zadar

 

Biograd na Moru

Biograd na Moru je menší město. Jestli jste příznivci lodí určitě Vás toto město potěší. Zasloužilo by si přívlastek přístavní, kotví zde spousta lodí různých velikostí. Je to město, kde to po večerech žije. Na ulicích můžete vidět různé baviče, muzikanty a prodejce. Můžete si zde také zakoupit různé výlety, jako je například výlet ponorkou, nebo výlet lodí na Kornati. Také je zde možné vypůjčení lodi.

Biograd na Moru

Biograd na Moru přístav

 

Kornati

Název Kornati nese skupina 147 ostrovů a útesů různé velikosti nacházející se při pobřeží Chorvatska mezi ostrovy Dugi otok a Žirje. Souostroví dostalo název podle největšího ostrova Kornat. Z pevniny se na Kornati nejsnáze dostane z Biogradu na Moru, kde si můžete zakoupit výlet lodí až na místo.

 

Kornati

 

Plitvická jezera

Plitvická jezera jsou trochu vzdálenější než naše ostatní tipy na výlet. Ze Zadaru je to 150 kilometrů. Nejkratší varianta prohlídkových stezek kolem jezer vyžaduje asi tři až čtyři hodiny, nejdelší pět až šest hodin. Z těchto důvodů doporučujeme Plitvická jezera navštívit při cestě do Sv. Petaru, nebo při cestě zpátky domů. Další možností je udělat si dvoudení výlet a na "Plitvicích" přenocovat. Plitvická jezera mohu jedině doporučit. Je to místo na které nezapomenete.

Plitvická jezera

Plitvická jezera

 

 

Krka

Národní park Krka určitě stojí za návštěvu. Je to soustava překrásných peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Výlet po národním parku Krka si můžete prodloužit plavbou lodí z přístavu nad Skradinskými vodopády proti proudu řeky Krka. Vzdálenost od vesničky Sveti Petar je cca 50 km.

vodopády krka

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.