Chorvatsko na přelomu května, června


Pár informací z vlastní zkušenosti o pobytu v květnu.
Je to ideální dovolená pro milovníky cykloturistiky, geocachingu, jachtingu a pěší turistiky. Vhodné období pro dovolenou seniorů a všech, kteří milují moře a teplo, ale nedělá jim dobře velké vedro. A také pro ty, kteří nevydrží čekat do léta.


Cesta je pohodlná, dálnice v Chorvatsku a ve Slovinsku jsou téměř bez provozu.
Důležitým faktem je, že moře má kolem 21°C. Jsou chladnější večery, není to na sezení večer v plavkách, svetřík či mikina je nutná. Nejsou v provozu všechny restaurace a atrakce. Některá městská parkoviště jsou mimo sezonu bez poplatku.


Nikde se netlačíte s davy turistů. Chorvatsko v tomto období je pro ty, kteří chtějí vidět jak se žije v období bez turistů. V provozu jsou jen ty restaurace, bary a obchůdky, které využívají běžně místní.


Všude panuje úžasný klid. Všichni jsou natěšení a připravují se na novou sezonu. Vše nádherně kvete a voní. Pláž je absolutně prázdná. Koncem května je v případě příznivé předpovědi krásných 25 – 27°C. I v květnu se lze za týden nádherně opálit.


Příznivá cena apartmánů. Doporučuji předem sledovat předpověď počasí. V případě příznivé předpovědi se dá prožít dovolená velmi podobná té letní. Není třeba rezervovat dlouho dopředu většina apartmánů je v tomto období volná.

Chorvatsko květen teplota moře

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.