Chorvatsko na přelomu května, června


Pár informací z vlastní zkušenosti o pobytu v květnu.
Je to ideální dovolená pro milovníky cykloturistiky, geocachingu, jachtingu a pěší turistiky. Vhodné období pro dovolenou seniorů a všech, kteří milují moře a teplo, ale nedělá jim dobře velké vedro. A také pro ty, kteří nevydrží čekat do léta.


Cesta je pohodlná, dálnice v Chorvatsku a ve Slovinsku jsou téměř bez provozu.
Důležitým faktem je, že moře má kolem 21°C. Jsou chladnější večery, není to na sezení večer v plavkách, svetřík či mikina je nutná. Nejsou v provozu všechny restaurace a atrakce. Některá městská parkoviště jsou mimo sezonu bez poplatku.


Nikde se netlačíte s davy turistů. Chorvatsko v tomto období je pro ty, kteří chtějí vidět jak se žije v období bez turistů. V provozu jsou jen ty restaurace, bary a obchůdky, které využívají běžně místní.


Všude panuje úžasný klid. Všichni jsou natěšení a připravují se na novou sezonu. Vše nádherně kvete a voní. Pláž je absolutně prázdná. Koncem května je v případě příznivé předpovědi krásných 25 – 27°C. I v květnu se lze za týden nádherně opálit.


Příznivá cena apartmánů. Doporučuji předem sledovat předpověď počasí. V případě příznivé předpovědi se dá prožít dovolená velmi podobná té letní. Není třeba rezervovat dlouho dopředu většina apartmánů je v tomto období volná.

Chorvatsko květen teplota moře

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen

Chorvatsko květen


Kontakt

Apartmány Sveti Petar na Moru
Sveti Petar na Moru 168, 23207 Sveti Filip i Jakov
+385 917 528 079